Krombera

Krombera

Krombera

Hakkımızda

Geleneksel pazarlama anlayışını yenilikçi mecraya entegre eden Krombera, dijital iletişim konusunda uzmanlaşmış bir 'tam hizmet reklam ajansı'dır.

Kurulduğu 2011 yılından bu yana Türkiye’den ve dünyadan her biri alanında lider birçok marka için mecra bağımsız yaratıcı içerik ve deneyim üreten Krombera, stratejiye, hikaye anlatımına, içeriğin gücüne, eşsiz deneyime ve inovasyona inanır; bilerek ve özünde hissederek “iyi iş” üretir.

Kuruluşundan sonra 10 ay gibi kısa bir sürede “Facebook Önerilen Ajanslar” listesine (Facebook PMD) giren Krombera, dünyaca ünlü Wired UK dergisinin Ekim 2013 sayısında “Avrupa’nın en çok dikkat çeken 100 girişimi” listesinde tek ajans olarak yer almış ve listeye Türkiye'den ikinci sırada girmiştir.

İstikrarlı büyüme ve gelişimini sürdürerek 2015 yılında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), merkezi Amerika’da bulunan AllWorld Network ve Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) işbirliğinde düzenlenen “Türkiye 100” yarışmasında, Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketi arasında 34. sırada yer alan Krombera, yurt içi ve yurt dışında aldığı ödüllerle başarısını perçinlemeye devam etmektedir.

Krombera, verdiği hizmetleri Probera, Berabera, Anibera’yı da bünyesinde bulunduran Bera Medya Grubu çatısı altında sürdürmektedir.

Servisler

Anıl Uzun
Aslı Taneröz
Aybars Bengi
Banu Bala Ateş
Burak Mağralı
Burcu Çalıkuşu
Burhan Felek
Çağatay Nergiz
Ebru Eker
Ece Turap
Eda Turap
Elif Abidinoğlu
Elif Selim
Emel İnce
Emre Günaydın
Emre Çakmak
Enver Özdingiş
Eren Kolbek
Esma Bayrak
Gizem Baydur
Gokhan Çınar
Gozde Yıldırım
Hakan Arpacı
İbrahim Yeler
İrem Örsel
Irmak Ayçiçeği
Melike Satır
Nilgün Butur
Ömer Uğur Kılavuz
Özlem Öztürk
Tuğba Karaman
Tuncay Kınalı
Türker Vural
Uğur Karaveli
Yekta Elvin Öncel
Digiturk
Digiturk
Digiturk
Digiturk
Digiturk
Digiturk
Digiturk
Digiturk

Krombera


2015

markalar

Krombera

Adres

Maya Meridien İş Merkezi 1.Kat Daire 8-9 Akatlar / Beşiktaş

Telefon

TEL: 90 212 215 58 85
FAKS: 90 212 215 58 85

E-posta

info@krombera.com

Bilgi Formu

KromberaKariyer

Müşteri

MEMORIAL SAĞLIK GRUBU

Proje

Kurumsal Web Sitesi

Memorial Sağlık Grubu'nun web sitesi tasarımsal ve yazlımsal süreci ajansımız tarafından gerçekleştirildi.

Proje Detayı

Memorial Sağlık Grubu için yenilikçi ve şık bir tasarım ile hayata geçirdiğimiz web sitesi rakiplerini dijital dünyada gölgede bırakıyor.

Proje Linki

http://www.memorial.com.tr

Müşteri

KPMG

Proje

Mobil Uygulama

KPMG Türkiye Mobil Uygulaması ile Bilgi Artık Her An Yanınızda!
KPMG Türkiye Mobil Uygulaması IOS ve Android platformlardaki kreatif ve yazılım işleri ajansımız tarafından gerçekleştirildi.

Proje Detayı

Mobil uygulamalarda en önemli özellik olarak karşımıza çıkan “menü kullanım kolaylığı” ile kullanıcılar ile buluşan KPMG Türkiye Mobil Uygulaması; kullanıcılara sağladığı fayda ile öne çıkıyor.

KPMG Türkiye’nin düzenli aralıklarla yayınladığı; denetim, vergi ve danışmanlık gündemine ait bilgilendirmelere, sektörel araştırmalarına ve KPMG Gündem dergisine kolay erişim sağlayan uygulama, aynı zamanda KPMG Blog ve KPMG Vergi Blog içeriklerini de tüm gelişmelerden haberdar olmak isteyen kullanıcılar ile paylaşıyor.

Çalışanlar için büyük kolaylık sağlayacak KPMG Türkiye Mobil Uygulaması üzerinden, kıdem ihbar tazminatından, maaş hesaplamalarına kadar birçok işlem gerçekleştirilebiliyor.

Eğitim takvimine de erişilebilen uygulama üzerinden kullanıcılar form doldurarak eğitimlere kayıt yaptırabiliyor.

KPMG Türkiye şirket ortaklarının iletişim bilgilerini de uygulamaya ekleyen KPMG Türkiye, kolay ulaşılabilirlik konusunda rakiplerinden ayrışıyor.

İş ilanlarının ve kariyer planlamalarının da yer alacağı uygulama; KPMG Türkiye’de çalışmak isteyenleri de cezbedecek.

Uygulamanın en önemli özelliği ise, alacağınız bildirimleri, ilgilendiğiniz alanlara göre istediğiniz gibi sınırlayabilmeniz.

Günlük yaşantısında e-postalarını kontrol edip, araştırmaları takip edemeyen profesyonellerin tek adresi KPMG Türkiye mobil uygulaması olacak.

Proje Linki

https://itunes.apple.com/us/app/kpmg/id1030725303?mt=8

Müşteri

GAP

Proje

Facebook Uygulaması

Yılın En Heyecanlı Yarışması!

Proje Detayı

Çocuğunuz şaşırtıcı şekilde cesur, meraklı, kendinden emin, enerjik ve cool mu? Saf ama bir o kadar bağımsız, durdurulamaz ve yaramazlıklarına rağmen mükemmel mi? Şimdi onu Gap vitrinlerinde ve Vogue Kids sayfalarında görme fırsatına sahipsiniz. Gap Türkiye ve Vogue Türkiye işbirliği ile gerçekleşen yarışmaya katılmanız yeterli.

Kazanan 9 çocuk Vogue Türkiye Aralık sayısında yer alırken yapılacak moda çekimi Gap Türkiye mağazalarının vitrinlerinde de yer alacak.

Kullanıcılar Gap Turkiye Facebook sayfasını beğenerek, sayfa altında oluşturulan Gap Kids Casting Call 2015 isimli uygulamaya çocuğunuzun fotoğraflarını yükleyerek ve gerekli bilgileri doldurarak başvuruda bulundu. Başvurular 14 Eylül – 9 Ekim tarihleri arasında yapıldı.

Gap Türkiye ve Vogue Türkiye editörlerinden oluşan jüri, her kategoride en çok beğeni alan başvurular arasından eleme yaptı ve her kategoriden 20, toplamda 80 finalist belirledi. Finalist çocuklar 16 Ekim itibariyle yine Gap Türkiye Facebook sayfası altındaki uygulamadan halk oylamasına sunuldu. 30 Ekim’de son bulan halk oylamasının sonuçları 5 Kasım'da Gap Türkiye sosyal medya hesaplarından duyuruldu.

Proje Linki

app.gap.com.tr/casting-call-2015

Müşteri

BURGER KING

Proje

Mikro Site

Sosyelojik araştırmalar neyle hangi sosun daha iyi gittiği, her yiğidin sos yiyişinin farklı olup olmadığı, toplumda birçok kişinin neden sadece ketçap ve mayonez arasında sıkışıp kaldığı sorularının cevaplarını arar.

Burger King, lezzetlerini üçe beşe katlar. Burger King lezzet sosları hakkında fikir sahibi olan herkes henüz keşfedilmemiş bir Sos-ye-log’dur. Burger King bu sosyelogların katkılarıyla insanlığa ışık tutacak, sos konusunda bilinçli bireylerin yetiştiği yepyeni bir çağ başlayacak.

Proje Detayı

Burgerking lezzetlerinde tercih ettiğin sosları seç!

Burger King’in enfes sosları artık yepyeni bir bilim dalı olan Sos-Ye-Loji ile dijital ortamda sos severlerle buluştu.

ünyanın en büyük hızlı servis restoran zincirlerinden olan Burger King, lezzetleriyle olduğu kadar soslarıyla da misafirlerinin bir numaralı tercihi olmaya devam ediyor. Menüsünde sos olmazsa olmaz diyenler, hangi menüyle hangi sosun daha iyi gideceğini merak edenler “Sos-Ye-Loji” çatısı altında toplandı.

Calve’nin eşsiz sosları artık yepyeni bir bilim dalı olan “Sos-Ye-Loji” ile dijital ortamda sos severlerle buluştu. Burger Kingçileri birer Sosyelog’a dönüştürmeyi hedefleyen sosyeloji.com, sos konusunda yeni ve eğlenceli bir dünya yaratıyor.

Lezzetlerini daha da zenginleştiren birçok sosuyla fark yaratan Burger King, “Sos-Ye-Loji” platformuyla Burger Kingçilere hem zengin sos menüsünü tanıtıyor hem de sos seçimini Sosyelog’lara bırakıyor.

Burger King, sosyeloji.com sitesinde yayınlanan Manifestoyla, toplumda birçok kişinin neden sadece ketçap ve mayonez arasında sıkışıp kaldığı sorularına cevap verirken, “Araştırması Gönüllüsü Ol” başlığına tıklayan sos severler hangi ürüne en çok hangi sosun yakıştığını eşleştirip “Sosyelog” olma imkanına kavuşuyor.

Sos Panosu sayesinde birbirinden lezzetli sosların içeriğini gören Sosyelog’lar Terimler Sözlüğü’ne eğlenceli içeriklerle katkı sağlıyorlar. “Sos-Ye-Loji” hakkında daha çok bilgi sahibi olmak için hazırladığımız sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Proje Linki

http://www.burgerking.com.tr

Müşteri

JUICO

Proje

Kurumsal Web Sitesi

Juico, yaşam tarzımızda çok da büyük değişiklikler yapmadan sağlığımızı korumanın mümkün olabileceği anlayışı ile ortaya çıkmış bir juice ve sağlıklı beslenme markası. Juico markası için ajansımız tarafından e-ticaret web sitesi geliştirildi.

Proje Detayı

Cold-pressed juice ve juice cleanse (soğuk sıkım meyve - sebze suları ile detoks) programlarıyla şehir hayatının yoğun temposunda vücudumuza iyi bakabilmemiz için kolay, sağlıklı, lezzetli bir alternatif sunuyor.

Proje Linki

http://www.juico.com.tr

Müşteri

TÜRKİYE BASKETBOL LİGİ

Proje

Kurumsal Web Portalı

Türkiye Basketbol Ligi web sitesi tasarım ve yazılım alt yapısı ajansımız tarafından geliştirildi.

Proje Detayı

Proje Linki

tbl.org.tr

Müşteri

SÜTAŞ

Proje

Mikro Site

Sütaş Tatlımmm Labirent Oyunu

Proje Detayı

Sütaş Çiftliği’nin kahramanı olmaya ne dersin?

Sütaş Çiftlik hayvanlarından birini seç, labirentler içinde yolunu bulmasına yardımcı ol. Seçtiğin hayvanı çıkışa ne kadar hızlı ulaştırırsan, o kadar çok puan kazanacaksın.

Paketlerden çıkan şifrelerle, her hafta, oyunun bütün bölümlerini en kısa sürede tamamlayan 3 kişi Samsung Galaxy Tablet’in sahibi oluyor. 7 Ekim’e kadar devam edecek oyunda her haftanın kazananları www.tatlimmmlabirent.com adresinden ilan ediliyor.

Oyunda geçen hikaye ise şöyle:

Sütaş Tatlımmm labirent oyunundaki çiftlik hayvanları, çocukların yardımını bekliyor. Çocuklar, karnı acıkan ve samana ulaşmaya çalışan ineğe, kümese gitmesi gereken civcive, köprünün yolunu bulmaya çalışan inatçı keçiye, kulübesine ulaşmak isteyen köpeğe, çiftlik evindekileri uyandırmak için yola koyulan horoza ve çitten atlamak isteyen koyuna yol gösteriyor.

Labirent oyununa katılanlar, Sütaş Çiftliği’nin taptaze sütlerinden yapılan Sütaş Tatlımmm lezzetlerinin tadını eğlenerek çıkartıyor.

Proje Linki

www.tatlimmmlabirent.com

Müşteri

DEMİRDÖKÜM

Proje

Mikro Site

Demirdöküm Sıcak Yuvam!

Proje Detayı

Sıcaklık, aile ve sevgi konseptlerini birleştiren “Sıcak Yuvam” kampanyasını Instagram üzerinden ajansımızın sosyal medya üzerinden gerçekleştirdiği kampanya ile sıcak yuva, sıcacık bir aile ve en kıymetli anlara verdiği değeri anlattığımız bu projede, takipçilerimize Demirdöküm Instagram hesabını aktif olarak kullanmaya başladığını gösterdik.

Kampanyada #sicakyuvam hashtagi ile Instagram’dan fotoğraf paylaşan ya da Benimsicakyuvam.com‘a gelerek fotoğraflarını yükleyen kullanıcılar, sitedeki iletişim formunu doldurarak yarışmaya katılma hakkı kazandı. Yüklenen fotoğrafların moderasyon sonrası web sitesinde yayınlanması sonucu konsepte en uygun fotoğraflar jüri tarafından seçildi.

Her günün birincisine çift kişilik sinema bileti, her haftanın birincisine ise Digitürk paketi hediye edilen yarışmada kazanan isimler günlük olarak mikro site üzerinden ve sosyal medya kanallarında yayınlandı.

Proje Linki

www.benimsicakyuvam.com